کارت ویزیت هوشمند

ایگایا از شرکت های معتبر در حوزه فناوری اطلاعات است با ما باشید تا با این محصول منحصر به فرد آشنا شوید

کارت ویزیت هوشمند چیست ؟

کارت ویزیت های کاغذی اغلب دور ریخته می شوند یا گم می شوند. اما با کارت ویزیت هوشمند دیگر نیازی به همراه داشتن تعداد زیادی کارت ویزیت کاغذی ندارید و تنها با یک کارت می توانید اطلاعات تماس خود را در عرض چند ثانیه به اشتراک بگذارید.

کارت ویزیت هوشمند نسل جدیدی از کارت های ویزیت با تراشه NFC است که اطلاعات داخل تراشه را از طریق امواج رادیویی به گوشی ها منتقل می کند.

فناوری NFC چیست؟

NFC مخفف Near Field Communication است. NFC یک تراشه کوچک است که اطلاعات را توسط امواج رادیویی منتقل می کند. NFC از امنیت بالایی برخوردار است زیرا برای انتقال داده ها باید کارت هوشمند به گوشی متصل شود.

کارت ویزیت NFC چگونه کار می کند؟

کارت ویزیت NFC حاوی یک تراشه NFC است که اطلاعات تماس شما را ذخیره می کند. به محض اینکه شخصی تلفن خود را به سمت کارت ویزیت NFC شما نشانه گرفت، اطلاعات تماس به طور خودکار به دستگاه ارسال می شود. شما میتوانید به راحتی اطلاعات را در مخاطب تلفن خود ذخیره کنید و اگر لینک برای شما باز شد، می توانید آن را در مرورگر خود مشاهده کنید.

با فناوری NFC، انواع داده‌ها مانند کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، آدرس‌های ایمیل، مکان‌ها و غیره را می‌توان روی تراشه جاسازی کرد. یکی از ویژگی های  این کارت نسبت به کد QR عدم نیاز به اپلیکیشن خاصی برای انتقال اطلاعات است ، اما واقعیت این است که این فناوری تنها در گوشی های هوشمند میان رده و پرچمدار موجود است.

چگونه بفهمم گوشی من NFC دارد؟

بسیار ساده است، کافی است NFC را در تنظیمات گوشی خود جستجو کنید. در صورت وجود این گزینه برای شما نمایش داده می شود و فقط باید دکمه را فعال کنید .

کابرد های دیگر کارت های ویزیت هوشمند

اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگزارید
پرداخت های الکترونیکی
استفاده در تبلیغات شهری و بین شهری
اتصال به وسایل که دارای این قابلیت است مثل انتقال صدا به اسپیکر
دریافت کارت های پرواز و یا دریافت بلیط
چاپ مستقیم از طریق پرینتر ها و سایر دستگاه های هوشمند
باز و بسته کردن قفل درب اتوموبیل ها

 

در پایان باید به این موضوع اشاره ای داشته باشیم که در کشور های پیشرفته داشتن این کارت نزد مدیران کسب و کار و افراد متخصص یک امر عادی است و شخصیت و کلاس بالایی را به همراه دارد .